Viljan söker nya styrelseledamöter inför 2024

Skrivet av den 17 januari 2024

Älskar du att träna på Viljan? Gillar du att fixa och styra upp? Är du sugen på att förvalta, förändra och göra klubben ännu bättre? Nu letar vi efter ett par nya styrelseledamöter till Viljans härliga styrelse. Som styrelsemedlem är du bland annat med och sköter föreningens ekonomi och kommunikation, administrerar medlemmar och söker bidrag. Det allra viktigaste är att du har vilja, tid och engagemang! Styrelseuppdraget tar cirka 5–7 timmar i månaden.

Är du intresserad och vill veta mer – eller vill du tipsa om någon som vi borde kontakta? Hör av dig till Klara Steinvall och Louise Berg i vår valberedning genom att mejla antingen louisebergare@gmail.com eller ksteinvall@gmail.com.

Hör av dig senast siste januari. Den nya styrelsen väljs på årsmötet i februari.

Välkommen till Viljan

Viljan Träningsklubb

Nästa pass

torsdag

23

maj

18:00-19:00

KB1

med Isabel

fredag

24

maj

17:00-18:00

KB/Mix

med Marco

lördag

25

maj

11:00-12:30

Yoga

med Alejandra (Helamalmö, Nydalatorget)

söndag

26

maj

11:00-12:30

Mixpass

med Gabbarna

Till schemat

Viljan Träningsklubb